У США опублікували копії постів російської "фабрики тролів" у Facebook

П'ятниця, 11 травня 2018, 08:35

Конгресмени-демократи Комітету з розвідки Палати представників США опублікували копії проплачених російським Агентством інтернет-досліджень (IRA) постів у Facebook, створених з метою вплинути на американські президентські вибори в 2016 році. 

Про це повідомляється на сайті комітету. 

"Обвинувачені, видаючи себе за громадян США і створюючи фальшиві сторінки в соціальних мережах, керували групами, призначеними для залучення американської аудиторії. Ці групи та сторінки, на яких розглядалися спірні американські політичні та соціальні проблеми, неправдиво стверджували, що контролюються активістами США, коли, по суті, вони керувалися обвинувачуваними", - йдеться у заяві Спеціального прокурора США Роберта Мюллера.

 

Відповідачі також використовували акаунти реальних громадян США, щоб робити публікації зі сторінок організацій.

Представники Демократичної партії США нагадують, що в січні 2017 року розвідувальне співтовариство дійшло висновку, що Росія втручалася в американські вибори, намагаючись сприяти перемозі Дональда Трампа і програшу Гілларі Клінтон. 

Як зазначив член комітету Адам Шифф під час відкритого слухання в листопаді 2017 року, за участю представників Facebook, Twitter і Google, російська діяльність в соціальних мережах була спрямована на розкол в США, розпалювання заворушень на ґрунті низки розбіжностей.

"Росіяни зробили це, об'єднавши фейкові акаунти, сторінки і спільноти, щоб просувати політизований контент і відео, а також мобілізувати справжніх американців підписувати онлайн-петиції і брати участь у мітингах і протестах", - заявив він.

Як стверджується, всього було придбано понад 3,5 тисячі оголошень. Їх побачило 11,4 мільйонів американців. Російською "фабрикою тролів" було створено 470 сторінок у Facebook. Ці сторінки, в свою чергу, згенерували 80 тисяч одиниць контенту, який поширили на більш ніж 126 млн американців.

Всього опубліковано 3,5 тисячі платних оголошень за 2015-2017 роки.

У лютому Мюллер висунув обвинувачення 13 росіянам, які працювали у IRA - так званій "фабриці тролів", та ще трьом організаціям у втручанні у вибори президента США.

Росіян звинувачують у змові з метою обдурити Сполучені Штати. Крім того, двох росіян зі списку обвинувачують у банківському шахрайстві, ще чотирьох - у крадіжці особистих даних інших людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.