ЄС дав Польщі шість тижнів на зміну суперечливої судової реформи

Вівторок, 15 травня 2018, 08:33

Європейський союз дав Польщі ще шість тижнів для внесення змін до суперечливої судової реформи, яку проводять у країні.

Про це повідомляє Euractiv.

У понеділок відбулося засідання Ради ЄС у Брюсселі, але міністри не ухвалювали рішення щодо подальших дій стосовно Польщі через перші зміни до реформи та переговори, які ще тривають.

Наступна зустріч відбудеться 26 червня і тоді, за словами віце-президента Єврокомісії Франса Тіммерманса, Польща може зіткнутися з "повним спектром" можливостей, якщо не буде подальших змін.

"Ми досягли певного прогресу, але ми все ще вважаємо, що є можливість зробити ще більший прогрес, щоб ми могли сказати, що немає системної загрози", - заявив Тіммерманс.

"Це може означати, що Комісія і Польща досягли такого значного прогресу, що ми кажемо, що більше не існує системної загрози верховенству права. Але рішення може бути і з іншого боку спектра, що у нас немає прогресу, і ми повинні попросити Раду взяти участь у наступному етапі статті 7", - сказав він.

Франція та Німеччина випустили спільну заяву, заявивши, що обидві країни "висловлюють свою думку одним голосом, коли на нашу спільну цінність ставлять під загрозу", і висловили свою підтримку Тіммермансу.

"Ми знову підтверджуємо нашу повну підтримку його зусиллям у його діалозі з польською владою", - заявила французький міністр з європейських справ.

Нагадаємо, Європейська комісія у грудні минулого року вперше в історії ЄС вирішила розпочати санкційну процедуру проти Польщі через порушення верховенства права.

Польщі загрожують низка санкцій аж до позбавлення Варшави голосу в Раді ЄС. Для запровадження санкцій необхідна одностайна підтримка всіх членів ЄС. Угорщина вже заявила, що скористається правом вето у разі пропозиції запровадити санкції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.

Рік без дозволів: що означає для України "транспортний безвіз" із ЄС

Що дає Україні "транспортний безвіз" із Євросоюзом? І чи вдасться Києву переконати ЄС зробити тимчасову лібералізацію постійною?