Європарламентарі вимагають від влади України дофінансувати Суспільне мовлення

Понеділок, 21 травня 2018, 15:32

Група з 17 депутатів Європарламенту в листі до української влади закликала до кінця червня внести зміни до державного бюджету України для виділення достатнього фінансування для Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ).

Про це повідомляється на сайті НСТУ з посиланням на відповідний документ.

Лист направлено прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, віце-прем'єр-міністру Іванні Климпуш-Цинадзе, голові Верховної Ради Андрію Парубію, голові комітету ВР з питань бюджету Андрію Павелку, а також голові комітету ВР з питань європейської інтеграції Марії Іоновій.

На думку авторів листа, недофінансування НСТУ призведе до колапсу суспільного мовлення в Україні.

"Колапс національного суспільного мовника неприпустимий в країні, яка є членом Ради Європи і асоційованим партнером Європейського Союзу. У такому разі Україна стала б єдиною європейською країною без громадського мовника, що йде врозріз зобов'язанням уряду втілювати реформи суспільних медіа", - зазначається в листі.

Європарламентарі вважають, що достатнє фінансування і невтручання у редакційну політику НСТУ з боку держави посилить унікальну здатність громадських медіа, сприятиме утвердженню національної ідентичності країни, прискоренню переходу українського суспільства на цифрові технології.

"Тому ми закликаємо органи державної влади України дотримуватися стандартів ЄС та Ради Європи, забезпечити невідкладне внесення змін до державного бюджету, а також достатнє фінансування НСТУ в довгостроковій перспективі", - йдеться у зверненні.

Звернення до української влади підписали 17 євродепутатів, зокрема член Комітету з питань парламентського співробітництва між Україною та ЄС Ребекка Хармс, депутат Європарламенту Чарльз Теннок (група Європейських консерваторів і реформістів, Великобританія), а також голова підкомісії Європарламенту з питань безпеки Анна Фотига.

Нагадаємо, у законі "Про державний бюджет України на 2018 рік", який Верховна Рада ухвалила 7 грудня 2017 року, на фінансову підтримку НСТУ закладено 776 млн грн. Це вдвічі менше за передбачену законом "Про суспільне телебачення та радіомовлення України" суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

У лютому 2018 року Володимир Гройсман запевнив, що фінансові потреби Суспільного мовника будуть забезпечені на сто відсотків згідно з законом. Однак на сьогодні дофінансування мовника так і не відбулося.

Міжнародна спільнота неодноразово висловлювала занепокоєння тим, що закон "Про суспільне телебачення та радіомовлення України" не виконується в частині фінансування НСТУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденціальний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".

Павло Клімкін: В України не може бути мирної угоди з цією Росією

"США показали рішучість, мовляв, "Ми Росію закатаємо в асфальт". Але як закатувати – відповіді немає"