Україна закликає Польщу розширити територію досліджень у Грушовичах

Вівторок, 29 травня 2018, 18:42

Територію археологічних пошуків останків воїнів УПА на кладовищі у польських Грушовичах необхідно розширити.

Про це заявив віце-прем’єр України, співголова польсько-української комісії з історичних питань Павло Розенко, передає "Польське радіо".

Після проведення триденних археологічних розкопок у Грушовичах думки українських та польських експертів, які брали участь у розкопках, розділилися.

За попередніми висновками групи українських експертів, серед 18-ти поховань є щонайменше три поховання воїнів УПА. Натомість, польські експерти з Інституту національної пам’яті наполягають, що проведені археологічні й судово-медичні дослідження наразі не дають підстав стверджувати, що на місці демонтованого пам'ятника виявлено могили членів УПА.

Українська сторона закликає Польщу продовжувати дослідження і провести ексгумацію решток. За словами Розенка, у Грушовичах розташовані масові поховання, тому слід докладно перевірити не тільки місце під колишнім пам’ятником, але й місця поблизу.

Пам’ятник на кладовищі в Грушовичах був зведений в 1994 році. Його побудували у формі воріт, половини яких об'єднано у верхній частині металевим гербом України. На дошках був напис "Героям УПА. Слава борцям за волю України". Три роки тому з пам’ятника знято таблиці присвячені УПА. В останні роки пам’ятник неодноразово нищили і паплюжили. 26 квітня 2017 року рішенням війта ґміни Стубно, на території якої розташоване село Грушовичі, пам’ятник було демонтовано.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.