Трамп готовий запровадити жорсткі мита на сталь і алюміній з ЄС - ЗМІ

Четвер, 31 травня 2018, 09:27

Президент США Дональд Трамп готується запровадити жорсткі тарифи на імпорт сталі та алюмінію з Канади, Мексики та Європейського Союзу вже в п’ятницю.

Про це повідомляє Politico з посиланням на чиновника, що обіймає високу посаду в адміністрації американського президента.

За даними видання, консультації Трампа з його головними радниками щодо цього питання все ще тривають. Схвалення фінального рішення очікується в четвер. Посадовець оцінив шанси на введення тарифів щодо найближчих торгових партнерів США на 75%.

Водночас посадовець зазначив, що зустріч у четвер все ще може змінити рішення Трампа або відтермінувати його.

Разом з тим, за словами чиновника, який би документ не ухвалив Білий дім, у ньому буде йтися, що всі рішення підлягають подальшим переговорам. Це залишить для країн простір для маневрів, щоб уникнути обов'язкових тарифів.

Ця інформація з'явилась за кілька годин до завершення терміну тимчасового звільнення Канади, Мексики та ЄС від сплати тарифів. Термін завершується опівночі в четвер.

У березні адміністрація Трампа запровадила мита в розмірі 25% на сталь і 10% на алюміній стосовно Китаю, Росії та Японії, але тимчасово відклала запровадження додаткових мит для ЄС, Канади, Мексики, Бразилії, Австралії та Аргентини. У США заявили, що саме європейська сторона попросила відкласти введення мит задля того, щоб виробити і представити свої пропозиції щодо цього питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?

Антизахідна Грузія: як офіційне Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.