Польща передала Україні доповідь у справі досліджень в Грушовичах

Вівторок, 12 червня 2018, 13:11

Інститут національної пам’яті Польщі (ІНП) передав українській стороні доповідь у справі археологічних досліджень на цвинтарі у Грушовичах на Підкарпатті.

Як повідомляє "Польське радіо", документ з висновками робіт ІНП у місці знесеного пам’ятника УПА отримали, зокрема, Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам'яті, Міністерство культури України та український Інститут національної пам’яті.

Про передачу доповіді українській стороні поінформувала у вівторок Анна Шельонг з Бюро пошуків та ідентифікації ІНП Польщі. "Наразі ми не отримали жодного відгуку", – сказала вона, зазначивши, що доповідь у понеділок надіслали у паперовому та електронному вигляді.

Доповідь складається з двох документів: висновку археологічних робіт щодо знайдених останків людей та предметів, що лежали поряд з ними, а також медично-судової експертизи місця та останків.

Нагадаємо, за словами польської сторони, археологічні розкопки на цвинтарі в Грушовичах, які експерти ІНП Польщі провели наприкінці травня, не підтвердили, що під розібраним торік пам’ятником УПА були колективні або окремі могили членів українського військового формування.

ІНП Польщі заявив, що виявив під монументом "цивільні, окремі поховання 16 осіб, зокрема чоловіків, жінок та дітей". Останки не ексгумовано. Згідно із законом, тільки наявність останків вояків УПА могла би виправдати збереження присвяченого їм пам’ятника.

Водночас, за словами української сторони, яка була присутня під час робіт ІНП у Грушовичах, у тому місці спочивають останки щонайменше трьох членів УПА.

У найближчий четвер представники ІНП Польщі повідомлять подробиці, пов’язані з дослідженнями у Грушовичах, на запланованій прес-конференції у Варшаві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua