Польща: під пам'ятником у Грушовичах немає останків вояків УПА

Четвер, 14 червня 2018, 14:33

Польський Інститут національної пам’яті (ІНП) у четвер представив у Варшаві результати досліджень під зруйнованим минулого року пам’ятником воякам УПА в Грушовичах.

Згідно з висновками польської сторони, під пам'ятником не знаходилися збірні чи окремі могили українських вояків, повідомляє "Польське радіо".

"Ми, спираючись на результати досліджень, проведених 24-25 травня 2018 року у Грушовичах, не знайшли жодних наукових підстав для того, щоб стверджувати, що у місці, де були проведені роботи, знаходилися масові чи окремі могили членів УПА", - повідомив заступник голови ІНП Кшиштоф Швагжик.

"Домагання української сторони того, щоб у цьому місці відбудувати пам’ятник, не має жодних підстав. У Польщі право на могилу має кожний, і кожний з членів УПА також (…), та інші мають свої могили і матимуть їх. Проте чимось іншим є право на похорон і на могилу, а чимось іншим є збудування пам’ятника на честь УПА. На це у Польщі немає згоди", - заявив Швагжик.

Він також додав, що Інститут національної пам’яті запрошує українську сторону до участі у дослідженнях і проявляє добру волю до співпраці.

Швагжик також нагадав, що Інститут у понеділок надіслав українській стороні рапорт з досліджень на кладовищі у Грушовичах, який потрапив до 5 відповідних українських установ. У ньому два документи: звіт з археологічних робіт стосовно знайдених людських останків та предметів, які лежать біля них, та медично-правові висновки з вивчення цього місця та останків.

Пам’ятник на кладовищі в Грушовичах був зведений в 1994 році. Його побудували у формі воріт, половини яких об'єднано у верхній частині металевим гербом України. На дошках був напис "Героям УПА. Слава борцям за волю України". Три роки тому з пам’ятника знято таблички, присвячені УПА.

В останні роки пам’ятник неодноразово нищили і паплюжили. 26 квітня 2017 року рішенням війта ґміни Стубно, на території якої розташоване село Грушовичі, пам’ятник було демонтовано.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.