Громадські організації Східного партнерства підтримали політичний бойкот ЧС в Росії

Четвер, 14 червня 2018, 16:07

Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства закликав уряди країн-членів ЄС та Східного партнерства бойкотувати Чемпіонат світу з футболу-2018 на політичному рівні.

Відповідну заяву комітет прийняв за ініціативою Української національної платформи.

Як йдеться в заяві, цього року чемпіонат відбудеться в державі, яка системно вчиняє дії, що підривають систему міжнародного права і створюють загрозу безпеці Європи.

"Росія порушує територіальну цілісність інших країн, права людини, поширює пропаганду і сіє розбрат за межами своїх кордонів. Відтак Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства закликав уряди країн-членів ЄС та Східного партнерства бойкотувати Чемпіонат світу з футболу-2018 на політичному рівні", - мовиться у заяві.

Також цією заявою Керівний комітет привертає увагу до голодування Олега Сенцова, українського режисера, незаконно ув’язненого російською владою на 20 років.

Члени Керівного комітету закликали інституції ЄС та уряди європейських країн усіма можливими легітимними засобами тиснути на Росію з вимогою задовольнити вимогу Олега Сенцова та відпустити на волю українських громадян, яких утримують у російських в’язницях через політичні звинувачення.

Також вони звернулися з проханням продовжувати тиск на Російську Федерацію з вимогою допустити до українських політичних в’язнів в окупованому Криму і Росії українських та іноземних лікарів.

Нагадаємо, церемонію відкриття чемпіонату світу з футболу у Москві не відвідає жоден лідер країн Заходу.

Офіційно відомо, що приїдуть лідери Азербайджану, Вірменії, Білорусі (ці три країни входять до Східного партнерства), Болівії, Казахстану, Киргизстану, Лівану, Молдови, Панами, Парагваю, Руанди, Саудівської Аравії, Таджикистану та Узбекистану.

Крім того, у списку присутні ще дві держави, які не визнані більшістю країн світу - Абхазія і Південна Осетія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.