У ЄП заявили, що Молдова порушила Угоду про асоціацію, не визнавши виборів у Кишиневі

Четвер, 21 червня 2018, 14:35

Комітет закордонних справ Європейського парламенту заявив про порушення демократичних стандартів у Молдові і закликав негайно покласти край політичному втручанню в судову систему і проведення виборів у країні.

Відповідна заява опублікована на сайті Європарламенту.

"Ми дуже занепокоєні нещодавнім рішенням суду Кишинева, який вирішив, на сумнівних підставах і непрозоро, не підтвердити законність виборів мера Кишинева", - заявили європарламентарі.

Політичне втручання в судову систему і проведення виборів суперечить європейським стандартам, підписаним Молдовою, зокрема, як стороною Угоди про асоціацію між ЄС і Молдовою.

"Ми нагадуємо владі Молдови про спільну заяву Європейського парламенту, Ради та Комісії від 4 липня 2017 року, доданому до рішення про надання макрофінансової допомоги Молдові, згідно з яким попередньою умовою надання макрофінансової допомоги є повага країною-бенефіціаром до ефективних демократичних механізмів, зокрема багатопартійної парламентської системи, верховенства закону і гарантій дотримання прав людини", - йдеться у заяві.

"Як показала остання виборча реформа і останні події в Кишиневі, ця попередня умова, на даному етапі, не дотримана", - додають у ЄП.

Молдовську владу закликають вжити негайних заходів для забезпечення верховенства закону при визначенні результатів місцевих виборів і напередодні майбутніх парламентських виборів в кінці цього року.

"Ми також закликаємо владу рішуче боротися з корупцією і оперативно надати результати розслідування виявленого в 2014 році банківського шахрайства на суму 1 мільярд доларів. І тут політичні лідери повинні дозволити судовій владі працювати незалежно", - заявили у комітеті.

"Європейський парламент буде як і раніше уважно ставитися до ситуації в Молдові і підготує доповідь з оцінкою виконання Угоди про асоціацію, за якою буде проведено голосування до кінця 2018 року".

Заяву підписали Девід Макалістер (EPP), голова комітету Ребекка Хармс ("Зелені") і Петрас Ауштревічюс (ALDE), доповідач парламенту щодо Молдови.

Нагадаємо, суд Кишинева визнав недійними вибори мера, на яких здобув перемогу опозиційний кандидат від проєвропейської партії "Платформа Гідність і правда" Андрій Нестасе. Результат виборів оскаржувала Партії соціалістів, яка звинуватила Нестасе в передвиборній агітації в день голосування.

У центрі Кишинева у середу ввечері опозиція провела акцію протесту проти рішення суду. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?

Антизахідна Грузія: як офіційне Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.