Brexit: ЄС чекає на реалістичні пропозиції від Британії

П'ятниця, 29 червня 2018, 17:39

У п'ятницю ЄС оприлюднив жорстку оцінку переговорів про Brexit, у якій ішлося, що сторонам досі не вдалося досягнути істотного прогресу з ключового питання - кордону з Ірландією, а також закликав країни ЄС готуватися до того, що Британія може вийти з блоку без угоди.

За підсумками саміту в Брюсселі 27 держав ЄС повідомили Британію, що вона повинна підготувати "реалістичні і обґрунтовані пропозиції" про майбутні відносини з ЄС після Brexit, повідомляє Associated Press.

"Попереду багато роботи, і найскладніші завдання все ще не вирішені", - сказав журналістам глава Європейського ради Дональд Туск. "Це останнє попередження, щоб викласти всі карти на стіл", - додав він. 

У своїй заяві ЄС також закликав "активізувати зусилля" для укладення угоди, а також заявив, що держави-члени, інституції і підприємства ЄС повинні "активізувати свою роботу щодо забезпечення готовності на всіх рівнях і для всіх результатів".

Велика Британія пообіцяла зберегти між Північною Ірландією та Ірландською Республікою прозорий кордон, вільний від митних постів та іншої інфраструктури.

Посадові особи ЄС з нетерпінням чекають докладних пропозицій від Великої Британії про те, як цього можна досягти, враховуючи наполягання британської прем’єрки Терези Мей про те, що Британія покине митний союз ЄС.

Посередник ЄС щодо Brexit Мішель Барньє зауважив, що " величезні і серйозні розбіжності продовжують залишатися, зокрема в Ірландії та Північної Ірландії".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: