МЗС знову закликає українців утриматися від поїздок до Росії на ЧС-2018

Вівторок, 5 червня 2018, 15:04

Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам утриматися від поїздок до Російської Федерації для відвідання Чемпіонату світу з футболу-2018.

Про це йдеться у заяві на сайті  МЗС.

У міністерстві попереджають, що перебування громадян України на території РФ пов’язане із серйозними загрозами для особистої безпеки.

"Російські силові структури та каральні органи вдаються до затримань та звинувачень у шпигунській або терористичній діяльності, вчиняють проти українців інші провокативні дії. У порушення своїх зобов’язань за Віденською конвенцією про консульські зносини 1963 року Росія вдається до ганебної практики обмеження або взагалі відмови у доступі до затриманих громадян України консулів та адвокатів. Можливості консульського захисту громадян України на території держави-агресора на теперішній час – обмежені", - йдеться у заяві.

В МЗС зазначили, що розпалювання силами кремлівської пропаганди антиукраїнських настроїв є додатковим фактором ризику для перебування громадян України на території Російської Федерації.

Будь-яка демонстрація своєї приналежності до України може спровокувати цілеспрямовану агресію з боку російських фанатських угруповань, більшість з яких не приховують свого ворожого ставлення до українців.

МЗС України також закликало закордонних партнерів політично бойкотувати фінальну частину чемпіонату світу з футболу на території Росії.

МЗС на своєму сайті наводить контакти посольств і консульств України в РФ, до яких слід звертатися у разі вимушеної поїздки і виникнення обставин, що потребують негайного консульського реагування.

Квитки на ЧС-2018 з футболу придбали близько 5 тисяч українців.

Раніше в МЗС закликали українців, які планують їхати на Чемпіонат світу з футболу до Росії, внести свої дані до системи "ДРУГ".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: