ЄС змінив мандат місії в Косові

П'ятниця, 8 червня 2018, 13:35

Рада ЄС вирішила переорієнтувати свою місію щодо верховенства права в Косові (EULEX).

Про це йдеться у повідомленні Ради ЄС.

Місія, створена 10 років тому, мала дві оперативні цілі: моніторинг, наставництво та консультування, надання підтримки інституціям верховенства права в Косові та діалогу Белград-Приштина, а також виконавчу ціль з підтримкою судових процесів у сферах конституційного та цивільного права, а також переслідування та судові процеси в окремих випадках.

"Сьогоднішнє рішення приводить судово-виконавчу частину місії до кінця: Косово перебере на себе відповідальність за передані йому розслідування, переслідування і судові процеси" - йдеться у повідомленні.

Відтепер місія займеться наглядом за окремими справами та судовими процесами в установах кримінального та цивільного правосуддя країни, а також консультуванням Косовської виправної служби, допомагаючи тим самим реалізації угод в рамках діалогу між Сербією і Косово.

Змінений мандат місії продовжено до 14 червня 2020 року з бюджетом у майже 170 млн євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.