НАТО просить Україну реформувати служби безпеки - заява

Четвер, 12 липня 2018, 12:50

Союзники по НАТО закликали Україну найкращим чином використовувати інструменти, наявні в розпорядженні комісії Україна-НАТО, зокрема щорічну національну програму співробітництва (РНП), а також реформувати служби безпеки.

Про це йдеться у заяві, ухваленій за підсумками засідання Грузія-Україна НАТО, повідомляє з Брюсселя кореспондент "Європейської правди".

У НАТО привітали "значний прогрес у проведенні реформ, зокрема нещодавнє прийняття закону про Вищий Антикорупційний суд і Закону про національну безпеку".

"Останній закон є довгоочікуваним і важливим кроком у наближенні українського сектору безпеки і оборони до Євроатлантичних стандартів і практики. Союзники по НАТО закликали Україну виконати положення Закону в цілях зміцнення громадянського контролю і демократичного нагляду над сектором безпеки і оборони в Україні", - йдеться у документі.

Альянс закликає Україну "до подальшого нарощування потенціалу в сфері командування та контролю, планування та складання бюджету, поліпшення військової освіти, а також забезпечення своєчасної реформи служб безпеки".

Що стосується закону про освіту, прийнятого Радою у вересні 2017 року, то союзники закликали Україну повністю виконати рекомендації і висновки Венеціанської комісії, Україна заявила про свою готовність зробити це.

"Успіх реформ в Україні, зокрема боротьба з корупцією та сприяння інклюзивності виборчого процесу, заснованого на демократичних цінностях, повазі прав людини, національних меншин та верховенства права буде мати вирішальне значення для створення основи для процвітаючої і мирної України, міцно закріпленої серед європейських демократій", - йдеться у документі.

Раніше в НАТО просили Україну врахувати зауваження Альянсу щодо закону "Про нацбезпеку", який не передбачає парламентського контролю за діяльністю Служби безпеки України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.