У Латвії створять портал для перевірки фейкових новин

Середа, 18 липня 2018, 14:24

У Латвії найближчим часом планують створити інтернет-портал, на якому будь-який житель країни зможе перевірити достовірність новин.

Про це заявив глава МВС Латвії Ріхард Козловскіс, повідомляє портал Delfi.

Жителям Латвії не варто сліпо вірити всьому, що вони читають в інтернеті, краще черпати інформацію в офіційно зареєстрованих ЗМІ або держструктурах, підкреслив міністр.

На питання, чи відстежується в передвиборний період у країні поширення всіх неправдивих новин, Козловскіс відповів: "Ми працюємо в цьому напрямку, створений координуючий механізм. Я дуже сподіваюся, що нам вдасться створити єдиний портал, де кожен житель Латвії зможе з'ясувати достовірність інформації".

Останнім часом в латвійському інтернеті поширюється велика кількість хибних новин. Так, минулого тижня на порталі "redzams.net" була опублікована фейкова новина про те, що 15 липня обвалився торговий парк "Alfa", в результаті чого сотні людей загинули. На цьому порталі публікуються і інші неправдиві новини, наприклад, про те, що з початком навчального року кожен школяр отримає по 300 євро.

Козловскіс від імені правоохоронних органів пообіцяв зробити все, щоб ідентифікувати і затримати розповсюджувачів цих фейкових новин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.