Польща обіцяє через суд довести ЄС правомірність своєї судової реформи

Понеділок, 2 липня 2018, 17:37

Польща доводитиме правильність своїх дій щодо судової реформи у Європейському суді.

Так у Варшаві відреагували на рішення Європейської комісії розпочати процедуру притягнення Польщі до відповідальності за порушення законодавства ЄС, повідомляє "Польське радіо".

Виступаючи 2 липня в Сеймі Польщі, міністр закордонних справ Яцек Чапутович заявив, що Польща доводитиме свою рацію у суді.

"Європейський суд є установою, яка має вирішувати правові спори в рамках Європейського союзу. Ми будемо доводити, що реформа судової системи лежить в компетенції окремо взятої держави ЄС. Ми вважаємо, що рішення Європейської комісії неправильне. І ми збираємося це обґрунтувати перед Європейським судом", - заявив очільник польської дипломатії.

Як повідомлялося, 2 липня Європейська комісія розпочала процедуру проти Польщі у зв'язку із суперечливим законом про Верховний суд. На думку Європейської комісії, офіційна Варшава "порушила європейські норми верховенства права".

Для початку Європейська комісія звернулася до уряду Польщі з закликом усунути порушення. У польської влади є місяць, щоб відповісти на претензії.

Віце-міністр закордонних справ і міністр з європейських справ Конрад Шиманський заявив, що Польща в 30-денний термін відповість на поставлені перед нею питання з боку Європейської комісії.

Якщо ж країна не дасть відповідь в строк або дасть незадовільні пояснення, то тоді Брюссель направить Варшаві нагадування. Якщо ж і тоді роз'яснення не будуть отримані, то справа буде передана до Європейського суду в Люксембурзі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua