Росія обрала нову стратегію впливу на Чорногорію

Понеділок, 23 липня 2018, 11:48

Після невдалої спроби перевороту в Чорногорії Росія продовжує зусилля із впливу на внутрішні справи країни.

Про це йдеться у повідомленні сайту Euvsdisinfo, який веде оперативна група зі стратегічних комунікацій зовнішньополітичної служби ЄС. Сайт займається спростуванням кремлівської пропаганди.

Сайт наводить дані нещодавнього дослідження Foreign Policy Research Institute, яке фокусується на інтересах Кремля у Чорногорії та на тому, які відомі тактики впливу, у тому числі дезінформацію, РФ застосовувала в країні.

У доповіді наводиться висновок, що попри невдалі намагання запобігти вступу Чорногорії в НАТО, спроби впливу продовжуються із новою стратегією: "розпалити політичну і національну ворожнечу з метою дестабілізації Чорногорії та запобіганню подальшої інтеграції до Західної Європи".

З цією метою російські чиновники поширювали дезінформацію про НАТО. Зокрема, приєднання до Альянсу подавалося як провокація проти Росії. У відповідь російські посадовці часто оголошували погрози.

Що стосується втручання Росії у внутрішні справи країни, у звіті наводиться опис судової справи щодо російських агентів за їхню участь у спробі перевороту в 2016 році. Чорногорія вважає, що за плануванням путчу стоять російська розвідка та ФСБ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.