Глава зовнішньої розвідки Естонії: ми розкрили мережу агентів впливу РФ

Понеділок, 23 липня 2018, 13:14

Розвідка Естонії встановила агентів впливу Росії серед громадських діячів, таких як журналісти, дипломати, бізнесмени та політики.

Про це заявив генеральний директор Департаменту зовнішньої розвідки Естонії Мікк Марран, повідомляє Delfi.

"Ми встановили мережу, яка складається з політиків, журналістів, дипломатів, бізнесменів, яка насправді включає в себе агентів впливу Росії, яким говорять, що їм слід робити. Ми ясно бачимо, що ці люди нав'язують російський план дій", - сказав Марран.

Глава розвідки попередив, що незважаючи на саміт президентів Дональда Трампа і Володимира Путіна, загроза з боку Росії не пройшла. Марран зазначив, що останнім часом Кремль став, скоріше, більше використовувати у своїх цілях агентів впливу і збільшувати їх роль.

Він навів у приклад політиків, які роками працювали на рівні місцевих самоврядувань, а тепер стали проходити в національні парламенти та уряди країн.

"Що вони (росіяни, - ред.) їм запропонували, це увагу ЗМІ і політичну підтримку, ексклюзивні бізнес-можливості і в одиничних випадках також фінансова допомога", - зазначив Марран.

Керівник естонської зовнішньої розвідки не погодився назвати жодного конкретного політика, дипломата або журналіста, щодо якого є підозра, що мова йде про агента впливу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Паспорти для діаспори та ворогів Путіна: що змінює Зеленський у правилах громадянства

Ті, хто вирішить мати кілька громадянств, стикнуться із забороною працювати у держструктурах, бути долученими до політичної діяльності тощо...

Погрози РФ та кримський наступ України: як Київ та Москва билися на полях ОБСЄ

Атаки Кремля у Стокгольмі наштовхнулися на потужний фронт підтримки України демократичною спільнотою.

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.