У Боснії мери прикордонних міст мітингують в столиці і просять допомоги з мігрантами

Четвер, 26 липня 2018, 17:56

Мери боснійських прикордонних міст в четвер протестують в столиці Сараєво, вимагаючи, щоб уряд зробив більше, аби допомогти їм впоратися з тисячами мігрантів, які облаштувалися поблизу їхніх міст.

Про це повідомляє Reuters.

Близько 50 місцевих політиків із спільнот уздовж північно-західного кордону Боснії зібралися в центральній частині Сараєво з прапорами та плакатом: "Гуманність для мігрантів та безпека для громадян".

Чиновники заявили, що вони хочуть допомогти біженцям, але не мають ресурсів, щоб допомогти приблизно 5000 осіб, які в даний час намагаються перетнути кордон з Хорватією та направитися до більш заможних держав ЄС на північ.

Багато людей перебувають в імпровізованих притулках, наметах та напівзруйнованих будівлях без проточної води та туалетів.

"Ми вже не можемо впоратися з цією проблемою", - сказав Сухрет Фазлік, мер міста Біхач. "Ми боїмося, що кількість мігрантів до осені може досягати 13 тисяч, і це може перетворитися на складну проблему", - додав він.

"Наша проблема полягає не в мігрантах, а в тому, що ми відчуваємо, що залишилася один на один з проблемою і що держава не працює", - зазначив Фазлік.

Починаючи з 2018 року понад 9 тисяч людей з Азії та Північної Африки прибули до Боснії із Сербії та Чорногорії, включаючи 3 тисячі за останній місяць.

Цього тижня міністр з питань безпеки Боснії Драган Мектич запропонував затвердити законодавчі зміни, щоб забезпечити розгортання армії на кордоні для стримування потоку мігрантів, які прямують до ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.