Литовська спецслужба радить громадянам не користуватися Yandex.Taxi

Понеділок, 30 липня 2018, 17:04

Литовський Національний центр комп'ютерної безпеки (НЦКБ) заявив, що рекомендує не користуватися додатком приватного перевезення Yandex.Taxi.

Про це повідомляє портал Delfi з посиланням на Міноборони Литви.

У відомстві попередили, що потреби додатка в отриманні інформації з мобільного обладнання "можливо, створюють умови для незаконного збору особистих даних та їх накопичення, а це викликає стурбованість у зв'язку з безпекою". "Зараз НЦКБ проводить детальний аналіз безпеки додатка Yandex.Taxi. Поки не будуть встановлені конкретні факти безпеки мобільного додатку, НЦКБ рекомендує не встановлювати його", - йдеться в повідомленні.

"Особливо важливо, щоб цей долдаток не використовувався на пристроях державних службовців і посадових осіб, працівників системи міністерства оборони", - йдеться в повідомленні.

Міністерство підкреслює, що додаток " Yandex.Taxi запитує доступ до великої кількості конфіденційної інформації та дозвіл використовувати функції пристрою, такі, як можливість активувати камеру, мікрофон, управляти доступом до бездротової мережі, а пізніші версії програми можуть збільшити кількість необхідних доступів до функцій.

Додатком Yandex.Taxi у Вільнюсі можна користуватися з минулого четверга - за словами її представників, у столиці Литви послуги надаються 300 автомобілями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".