У Польщі зростає кількість соціально застрахованих українців

Понеділок, 9 липня 2018, 16:00

У Польщі зростає кількість іноземців, застрахованих у Фонді соціального страхування (ZUS): на кінець березня таких осіб було 476 тисяч.

Про це заявила міністр сім’ї, праці та соціальної політики Ельжбєта Рафальська, пише "Польське радіо".

"Маємо актуальну інформацію Фонду соціального страхування про іноземців, які сплачують соціальне страхування. Збільшується число застрахованих іноземців у ZUS. На кінець 2017 року їх було 440 тисяч. На кінець березня 2018 року маємо їх вже 476 тисяч. Це показує, що ця праця легальна, сплачуються внески на соціальне страхування", - зазначила вона, підкресливши, що найбільше соціально застрахованих іноземних працівників є українцями. На другому місці - білоруси, а на третьому – в’єтнамці.

До кінця травня 2018 року було видано понад 152 тисячі дозволів на роботу та приблизно 570 тисяч заяв про намір доручення роботи іноземцю, розповів віце-міністр сім’ї, праці та соціальної політики Станіслав Швед.

За його словами, порівнювати статистику заяв з подібними документами з попереднім роком не коректно, оскільки від січня 2018-го правила змінилися.

Від 2018 року у Польщі діють нові правила сезонного працевлаштування іноземців. Працедавці повинні інформувати управління про будь-які зміни щодо процедури працевлаштування іноземців. Нові положення стосуються короткотермінової праці, яку виконують громадяни Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, України та Росії, що можуть використовувати спрощену процедуру доступу до польського ринку праці.

Згідно зі змінами, крім дозволів на роботу, що можуть видавати воєводи терміном до трьох років, введений дозвіл на сезонну роботу, що видають старости на дев’ять місяців протягом календарного року.

Міністерство опрацювало також проект змін до закону про ринок праці, що поступив на консультації. Він передбачає продовження до 12 місяців періоду, протягом якого іноземці можуть працювати у Польщі на підставі заяв про намір доручення роботи.

За інформацією українського Міністерства соціальної політики, у Польщі працює близько одного мільйона українців, проте в пенсійній системі з них зареєстровані лише 300 тисяч осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: