Косово пояснило ідею "креативної" угоди із Сербією: настав критичний момент

Середа, 15 серпня 2018, 14:20

Головна мета Косово - угода про "400-кілометровий кордон" із Сербією, яка має бути підтримана новою резолюцією Ради Безпеки ООН.

Про це заявив президент Косово Хашим Тачі, передає RTCG.

"Моя мета не якийсь етнічний поділ, не створення другої Республіки Сербської на нашій території, не дай бог. Моя мета в прокладанні 400-кілометрового кордону, а це процес, який вимагає креативних рішень, які забезпечать мир нині і в майбутньому", - сказав Тачі.

За його словами, Косово і Сербія перебувають у критичному моменті діалогу.

Остаточна угода між Косово та Сербією має бути "європейською угодою", яка буде схвалена Брюсселем та Вашингтоном, підкреслив він.

"Договір має бути фіналізований новою резолюцією Ради Безпеки ООН, яка відкриє європерспективу для Косово і Сербії. Треба або знайти єдине європейське рішення, за підтримки ЄС і Сполучених Штатів, або не буде ніякого договору," - додав Тачі.

Минулого тижня президент Тачі заявив, що він проти етнічного розділу, але виступає за "коригування кордону". Фактично він виступив за приєднання до Косова територій півдня Сербії з албанським населенням без передачі косовських територій Сербії.

Такий сценарій, в разі реалізації, створює неприємний прецедент для Боснії та Герцеговини. Як відомо, у її складі є Республіка Сербська, лідери якої постійно наголошують на своїх планах добитися возз’єднання із Сербією. Також це ймовірно, спровокує заклики до змін кордонів в інших частинах регіону.

Як відомо, Євросоюз веде переговори про вступ із Сербією з 2014 року, але Брюссель наголошує, що жоден майбутній член ЄС не може мати територіальних або прикордонних суперечок.

Сербія не визнає незалежності Косова, проголошеної в 2008 році. Президент Сербії Александар Вучич наполягає: будь-яка майбутня угода з Косовом повинна бути результатом компромісу, ймовірно, референдуму. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua