Найбагатший депутат Польщі вирішив вказати місце активісту, чию жінку-українку депортували

Понеділок, 20 серпня 2018, 15:31

Польський депутат фракції Kukiz'15 Марек Якубяк закликав голову ради фонду "Відкритий діалог" Бартоша Крамека - активіста, чию жінку днями депортували до України, їхати з країни за нею.

Про це передає Newsweek Polska.

Коли з'явилося рішення про депортацію Козловської, Якубяк написав у своєму Twitter: "Бувай, Крамеку, твоє місце біля дружини, я так думаю".

"Якщо жінку пана Крамека вислали з Польщі, то його місце поруч з дружиною. Так я розумію сім'ю. Людина, яка закликає або пише інструктаж, як повалити законно діючий в Польщі уряд, не викликає у мене й грама розуміння. Цей фонд працював на шкоду республіці", – переконаний депутат.

Якубяк - найбагатший депутат, власник пивоварних заводів, статок якого оцінюється понад 60 мільйонів злотих, зазначає видання. За три роки він став одним з головних голосів на правому боці політичної сцени, що загострило польсько-український конфлікт на тему історії.

Штаб-квартира "Відкритого діалогу" розташована у Варшаві. Крамек - відомий акціями протесту перед Сеймом і судами активіст, який бореться за громадянські права. У липні минулого року він опублікував на своїй сторінці у Facebook маніфест із закликом "скинути уряд" PiS. З тих пір фонд в стані перманентного конфлікту з урядом.

Як повідомлялося, Польща внесла українку Людмилу Козловську до Шенгенської інформаційної системи (SIS), що передбачає негайне вислання з ЄС, у той час Крамек заявив: польський уряд здійснює депортацію у відповідь на його громадську діяльність. 

Рішення про відмову в дозволі на постійне проживання в ЄС для віце-президента фонду Козловської прийняв голова Агентства внутрішньої безпеки Польщі.

За його словами, негативна відповідь, підготовлена департаментом контррозвідки Агентства внутрішньої безпеки, обумовлена "істотними сумнівами" щодо фінансування фонду "Відкритий діалог".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.