США оприлюднили деталі першого етапу санкцій проти РФ через атаку в Британії

П'ятниця, 24 серпня 2018, 17:15

Санкції США проти Росії, пов'язані з атакою нервово-паралітичним агентом у Великій Британії, офіційно вступлять в силу в понеділок, 27 серпня.

Про це йдеться в повідомленні, опублікованому в п'ятницю у Федеральному реєстрі США - каталозі дій і постанов державних організацій.

"Державний департамент визначив, що уряд Російської Федерації використовував хімічну зброю в порушення міжнародного права / смертельну хімічну зброю проти власних громадян", — йдеться в повідомленні.

Згідно з законом про контроль за хімічною та біологічною зброєю від 1991 року уряд США зобов'язаний застосувати набір з п'яти видів санкцій — припинення надання іноземної допомоги, припинення поставок озброєнь та фінансування для закупівлі зброї, відмову в американських держкредитах і заборону експорту в Росію товарів і технологій, чутливих з точки зору національної безпеки США.

Проте Держдепартамент скористався правами, які дає йому закон 1991 року, і відмовився від введення частини санкцій. "В інтересах національної безпеки США", Держдепартамент вирішив не припиняти надання Росії іноземної допомоги (у визначенні Закону про іноземну допомогу 1961 року) і не припиняти видачу експортних ліцензій, необхідних для продовження співпраці Росії і США в освоєнні космосу і в комерційних космічних пусках (ці ліцензії будуть видаватися в індивідуальних випадках, як і зараз).

Держдепартамент США вирішив заборонити експорт в Росію товарів і технологій, які контролюються американськими регуляторами за критерієм "Національна безпека" (це, наприклад, авіоніка, підводні апарати, деякі газові турбіни, калібрувальне обладнання тощо).

Утім, і надалі будуть видаватися ліцензії на експорт в Росію товарів і технологій, необхідних для забезпечення безпеки цивільної пасажирської авіації. Стовідсоткові "дочки" американських корпорацій в Росії зможуть, як і раніше ввозити чутливі товари. Ніяких змін не буде для "комерційних кінцевих користувачів" американських продуктів в Росії, якщо мова йде про суто цивільне використання.

Реальна заборона стосуватиметься лише російських державних підприємств (що належать державі або фінансованих нею), які більше не зможуть отримувати американські товари і технології, позначені в торговій номенклатурі США ознакою "національна безпека". Заборона набуде чинності для нових експортних ліцензій, а за існуючих ліцензій поставки зможуть тривати.

Другий етап санкцій буде запроваджений за 6 місяців, якщо Росія не виконає вимоги, пов’язані з припиненням використання хімічної зброї. Як відомо, Москва заперечує причетність до отруєння Скрипалів.

Москва може заборонити більшому числу американських політиків в'їзд в Росію в рамках відповіді на новий раунд американських санкцій, заявив заступник міністра закордонних справ Сєргєй Рябков.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua