Більшість громадян Македонії підтримують зміну назви країни

Середа, 8 серпня 2018, 16:30

Згідно з даними останнього соцопитування, понад 40% жителів Македонії підтримують угоду з Грецією про зміну назви.

Як повідомляє Euractiv, напередодні вирішального референдуму 30 вересня нове опитування показало, що громадяни Македонії підтримують як заявку на членство в НАТО, так і на вступ в ЄС, а також угоду про нову назву з Грецією.

Питання, на яке македонці відповідатимуть на референдумі, звучить так: "Чи підтримуєте ви членство в НАТО і ЄС, приймаючи угоду про назву між Республікою Македонією та Грецією?".

Згідно з опитуванням, 41,5% респондентів мають намір сказати "так" на референдумі і 35,1% проголосувати проти.

Разом з тим опитування підкреслило розрив між різними громадами в країнах.

Албанська меншина переважно підтримує угоду (88%), тоді як серед македонців за неї виступають тільки 27,4%. 45,2% відкидають угоду.

Більшість опитаних (66,4%) готові прийти на референдум, у той час як 19,8% мають намір бойкотувати голосування.

Опитування також показало, що тільки близько 20% респондентів повністю знайомі з текстом угоди про зміну назви між двома країнами.

Протягом декількох десятиліть дві країни вели суперечку щодо назви Македонії. Греція наполягає, що теперішня назва країни містить територіальні претензії щодо грецької провінції з однойменною назвою. Згідно з укладеною нещодавно угодою, колишня югославська республіка змінить назву на Республіка Північна Македонія. Це дозволить розблокувати її шлях в НАТО та ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua