Асад санкціонував використання хлору проти повстанців – ЗМІ

Понеділок, 10 вересня 2018, 08:23

Президент Сирії Башар Асад санкціонував використання хлору під час наступу на останній великий оплот повстанців.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на дані американської розвідки.

Видання стверджує, що Асад нібито схвалив застосування газоподібного хлору при наступі на повстанців в Ідлібі. Втім розвідка не знає, чи було віддане подібне розпорядження щодо зарину, який застосовувався під час попередніх хімічних атак у Сирії і який заборонений міжнародним правом.

Співрозмовники видання не знають, чи використання хлору спровокує нові удари США по об’єктах режиму Асада.

Втім під час останніх дискусій щодо Сирії президент США Дональд Трамп погрожував завдати масштабного удару по режиму Асада, якщо той влаштує різанину в Ідлібі, провінції, яка стала останнім притулком для понад трьох мільйонів людей і 70 тисяч бійців опозиції, в якій режим вбачає терористів.

Американська влада вже не вперше звинувачує Дамаск у застосуванні хімічної зброї в країні. Влада Сирії стверджує, що не володіє хімічною зброєю і не застосовує її.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Україна змінює суддю в ЄСПЛ: головне про кандидатів, проблеми та процедуру

Суддя ЄСПЛ, призначений від нашої держави, братиме участь у розгляді всіх скарг, поданих проти нашої держави, а також міждержавних справ за позовами України до держави-агресора.

Більше безпеки, менше корупції: чому ЄС змінює свою думку щодо ядерної енергії

Найближчим часом ЄС може докорінно змінити свої підходи до ядерної енергетики. І це однозначно добра новина для України.

Почути Донбас: чого вимагає Україна на процесі в ЄСПЛ щодо злочинів Кремля

Ми прагнемо притягнути до відповідальності РФ за масові порушення прав людини на сході України та зупинити ці порушення...