Орбан: звіт Європарламенту - це образа Угорщини і угорської нації

Вівторок, 11 вересня 2018, 17:01

Звіт комітету Європарламенту щодо порушення Угорщиною правил та цінностей Європейського союзу є образою угорської нації.

Про це заявив прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час виступу в Страсбурзі.

"Сьогодні я стою перед вами і захищаю Угорщину, тому що для угорців свобода, демократія і незалежність – це питання честі. А звіт, який лежить перед вами, це – образа Угорщини і образа честі угорської нації", - сказав Орбан.

Угорський прем’єр заявив, що його країна має інші погляди на релігію або управління державою, ніж інші країни ЄС, але це і означає "різноманітність Європи".

"Ви вважаєте, що краще за угорців знаєте, чого вони хочуть. Я вважаю, що цей звіт не виказує повагу до угорців, цей звіт використовує подвійні стандарти, зловживає владою і виходить за рамки своєї компетенції", - додав він.

Орбан заявив, що звіт містить 37 серйозних змістовних помилок, і угорський уряд повідомив про них решту країн-членів.

"Ви збираєтеся звинуватити Угорщину, яка була членом християнських націй тисячу років, ви збираєтеся засудити Угорщину, яка зробила великий внесок в історію Європи важкою працею і проливала кров, коли це було потрібно, ви збираєтеся засудити Угорщину, яка повстала зі зброєю проти найбільшої армії у світі - радянської армії і проливала кров за свободу і демократію, а коли прийшов час, відкрила свої кордони для друзів зі східного німецького кордону", - сказав він.

Нагадаємо, доповідач Європарламенту з угорського питання Джудіт Сарджентіні під час дебатів заявила, що комітет після консультацій прийшов до висновку, що запуск процедури за статтею 7 – неминучий.

Сьогодні у Європарламенті відбудуться лише дебати з угорського питання, за рішення будуть голосувати в середу, 12 вересня. Щоб запустити механізм санкцій проти Угорщини, резолюцію мають підтримати принаймні дві третини депутатів Європарламенту.

Якщо доповідь комітету отримає достатню підтримку, тоді Раді ЄС доведеться почати своє власне розслідування передбачуваного порушення Угорщиною цінностей ЄС.

Стаття 7 Лісабонського договору передбачає, що до країни-члена ЄС можуть бути запроваджені різноманітні санкції, зокрема позбавлення права голосу в Раді ЄС. Раніше ЄС запустив схожий механізм проти Польщі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: