Чверть українських робітників у Польщі працює за безвізом

Середа, 12 вересня 2018, 16:57

26,8% українських робітників у Польщі працюють на підставі біометричного паспорту.

Про це свідчить данні опитування, проведеного польською компанією EWL S.A. (звіт є у розпорядженні "Європейської правди").

Натомість переважна більшість українських працівників – 64% - працевлаштовані на підставі трудових віз. На відміну від біометричних паспортів, які дають можливість перебування у ЄС лише протягом 3 місяців за півроку, трудові візи дають дозвіл на довше перебування.

Спеціальний дозвіл (карту) на перебування мають лише 4,6% робітників. Вона дає можливість працевлаштування на декілька років.

Відповідно, згідно із результатами опитування 50,4% респондентів планують працювати у Польщі лише 3-6 місяців. Ще 32,5% опутуваних планують працювати лише до 3 місяців.

Працювати у Польщі до року планують лише 11,7% респондентів. І лише 5,4% опитуваних планують залишитися у Польщі на термін більш ніж один рік.

Разом із тим 37,5% опитуваних зазначають, що наразі не вперше працюють у Польщі. Втім, майже половина з них (42,9() раніше мали лише одну робочу поїздку до Польщі.

Ще 24% робітників мають досвід працювати в іншій закордонній країні, окрім Польщі. В половині випадків це Росія, втім, майже 4% робітників вже мали досвід роботи у Чехії, а ще 1,9% - у Німеччині.

Крім того, 29,2% українських працівників заявили, що мали в Польщі досвід співпраці із нечесними роботодавцями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: