Польща каже, що випередила Португалію і Швейцарію за кількістю туристів

Понеділок, 3 вересня 2018, 13:57

У 2017 році до Польщі приїхало 18,3 млн іноземних туристів, що на 4,5% більше, ніж в 2016 році.

Про це повідомило польське Міністерство спорту і туризму, передає "Польське радіо".

Згідно з даними, Польща є лідером у Центрально-Східній Європі за кількістю туристів і випередила такі країни, як Португалія (11 млн туристів), Швейцарія (11 млн) та Норвегія (6 млн), які є популярним туристичними напрямками.

"Польща приваблива не тільки для європейців, але також і для мандрівників з країн з великим туристичним потенціалом - наприклад, з Китаю та Близького Сходу. Поліпшується інфраструктура - дороги, готелі. Як туристи, так і іноземні журналісти відзначають, що обслуговування клієнтів в Польщі - на європейському рівні ", - каже Єва Кубачик з Польської туристичної палати.

Водночас вона відзначає, що це заслуга не тільки туристичних фірм та міністерства, а й представників органів місцевого самоврядування. "Необхідно оцінити зусилля окремих міст в просуванні і створенні туристичних послуг. Вони намагаються залучити не тільки пам’ятки історії, але й сучасну архітектуру та інтерактивні музеї. Також вони приваблюють самою атмосферою; кажуть, що вони є місцями, в яких хочеться бути - і це працює", - говорить Кубачик.

Згідно з даними Всесвітньої організації туризму, торік Польща заробила на туристах 9,9 млрд євро. Це значно менше, ніж в інших європейських країнах, які відвідує менша кількість туристів. Експерти відзначають, що, по-перше, відпочинок в Польщі все ще дешевший, ніж в країнах Західної Європи, а по-друге, туристи приїжджають лише на декілька днів. Однак, витрати туристів в Польщі збільшуються - в 2017 році вони склали майже 500 доларів на людину – на 4% більше, ніж в 2016 році.

Самі поляки, за даними Євростату, витрачають на відпустку близько 192 євро на рік на людину. Водночас загально ціни на продукти й сервіси у Польщі з 2000 року зросли на 44,9%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.