Польща каже, що випередила Португалію і Швейцарію за кількістю туристів

Понеділок, 3 вересня 2018, 13:57

У 2017 році до Польщі приїхало 18,3 млн іноземних туристів, що на 4,5% більше, ніж в 2016 році.

Про це повідомило польське Міністерство спорту і туризму, передає "Польське радіо".

Згідно з даними, Польща є лідером у Центрально-Східній Європі за кількістю туристів і випередила такі країни, як Португалія (11 млн туристів), Швейцарія (11 млн) та Норвегія (6 млн), які є популярним туристичними напрямками.

"Польща приваблива не тільки для європейців, але також і для мандрівників з країн з великим туристичним потенціалом - наприклад, з Китаю та Близького Сходу. Поліпшується інфраструктура - дороги, готелі. Як туристи, так і іноземні журналісти відзначають, що обслуговування клієнтів в Польщі - на європейському рівні ", - каже Єва Кубачик з Польської туристичної палати.

Водночас вона відзначає, що це заслуга не тільки туристичних фірм та міністерства, а й представників органів місцевого самоврядування. "Необхідно оцінити зусилля окремих міст в просуванні і створенні туристичних послуг. Вони намагаються залучити не тільки пам’ятки історії, але й сучасну архітектуру та інтерактивні музеї. Також вони приваблюють самою атмосферою; кажуть, що вони є місцями, в яких хочеться бути - і це працює", - говорить Кубачик.

Згідно з даними Всесвітньої організації туризму, торік Польща заробила на туристах 9,9 млрд євро. Це значно менше, ніж в інших європейських країнах, які відвідує менша кількість туристів. Експерти відзначають, що, по-перше, відпочинок в Польщі все ще дешевший, ніж в країнах Західної Європи, а по-друге, туристи приїжджають лише на декілька днів. Однак, витрати туристів в Польщі збільшуються - в 2017 році вони склали майже 500 доларів на людину – на 4% більше, ніж в 2016 році.

Самі поляки, за даними Євростату, витрачають на відпустку близько 192 євро на рік на людину. Водночас загально ціни на продукти й сервіси у Польщі з 2000 року зросли на 44,9%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua