Швейцарія підтвердила участь у затриманні російських шпигунів разом з Нідерландами

П'ятниця, 14 вересня 2018, 17:53

Швейцарське розвідувальне агентство (NDB) підтвердило, що допомагало у затриманні двох російських шпигунів, які мали намір отримати дані з хімічної лабораторії.

Про це повідомляє Reuters.

"Швейцарська влада знає про розслідування щодо російських шпигунів, виявлених у Гаазі та висланих звідти. NDB брала активну участь у цій операції разом з голландськими та британськими партнерами. Таким чином, NDB сприяє запобіганню незаконної діяльності, спрямованої проти критичної швейцарської інфраструктури", - заявили в агентстві.

Затримані росіяни мали намір отримати дані з хімічної лабораторії в швейцарському Шпіці, яка розслідує хімічні атаки в Сирії і Британії. Зазначається, що росіяни мали з собою хакерське обладнання.

Раніше німецькі ЗМІ повідомляли, що лабораторія у Шпіці, яка брала участь, зокрема, в аналізі речовини, за допомогою якого в березні у Великій Британії був отруєний колишній подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія, стала мішенню російських хакерів.

Відомство з охорони конституції уточнювало, що за атаками, імовірно, стоїть російська спецслужба.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Україна змінює суддю в ЄСПЛ: головне про кандидатів, проблеми та процедуру

Суддя ЄСПЛ, призначений від нашої держави, братиме участь у розгляді всіх скарг, поданих проти нашої держави, а також міждержавних справ за позовами України до держави-агресора.

Більше безпеки, менше корупції: чому ЄС змінює свою думку щодо ядерної енергії

Найближчим часом ЄС може докорінно змінити свої підходи до ядерної енергетики. І це однозначно добра новина для України.

Почути Донбас: чого вимагає Україна на процесі в ЄСПЛ щодо злочинів Кремля

Ми прагнемо притягнути до відповідальності РФ за масові порушення прав людини на сході України та зупинити ці порушення...