НАТО може сприйняти кібератаку РФ як напад і застосувати статтю 5 – генсек

Понеділок, 17 вересня 2018, 11:58

НАТО може застосувати положення 5 статті свого статуту у разі кібератаки з боку Москви.

Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг в інтерв'ю Axios.

Він уточнив, що рішення про відповідь на кібератаку не буде автоматичною. "Не автоматично. Це залежить від характеру кібератаки", - каже Столтенберг.

Він підкреслив: НАТО ніколи не буде уточнювати, за яких умов буде застосовуватися 5 стаття. "Я вважаю, що ми не повинні давати цю перевагу жодному потенційному супротивникові", - додав Столтенберг.

У тексті п'ятої статті статуту НАТО йдеться про те, що збройний напад на одну або кілька країн Альянсу "вважатиметься нападом на них в цілому". У разі такого нападу кожна з країн Альянсу надасть допомогу "і одразу здійснить, індивідуально чи спільно дії, які вважатимуться необхідними, зокрема застосування збройної сили".

У червні НАТО і Європейський Союз оголосили про запуск спільної системи повідомлень в режимі реального часу про загрози в кіберпросторі.

Столтенберг раніше пообіцяв, що НАТО допомагатиме Україні захиститися від кібератак, подібних до тих, що сталися у червні 2017 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.

Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Безпекова карта Європи радикально змінюється. Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави...

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?