ЄСПЛ за терміновою процедурою заборонив ГПУ доступ до геоданих журналістки Седлецької

Вівторок, 18 вересня 2018, 21:09

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) погодився застосувати виключну процедуру про "невідкладні тимчасові заходи", заборонивши українській владі будь-який доступ до даних мобільного оператора щодо телефону журналістки-розслідувачки "Радіо Свобода" Наталі Седлецької.

Про це йдеться у повідомленні Суду, копію якого публікує "Радіо Свобода".

Рішення про заборону було ухвалене у вівторок, 18 вересня. ЄСПЛ застосував так зване "правило 39", яке дає Суду право вимагати від уряду України припинити дії, які погіршують становище скаржника і ведуть до подальшого порушення його (її) прав.

У рішенні, переданому в агентові уряду України, суд доручив "забезпечити утримання органів влади від доступу до будь-яких даних, наведених в ухвалі слідчого судді Печерського суду від 27 серпня 2018 року".

Заборона на доступ до даних з телефону журналістки діє протягом місяця – до 18 жовтня 2018 року. Цей час дається захисту Наталки Седлецької для підготовки та направлення повної скарги до ЄСПЛ, яку суд розглядатиме "в пріоритетному порядку", йдеться у документі.

Як повідомлялося, 4 вересня "Радіо Свобода" висловило обурення ухвалою суду, який дав Генеральній прокуратурі доступ до інформації мобільного оператора щодо розмов, СМС та геолокації журналістки та головного редактора програми розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької за період тривалістю в 17 місяців.

У ГПУ запевнили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя Седлецької, не будуть знімати надлишкову інформацію, і зазначили що журналістка виступає в якості можливого свідка.

Однак пояснення України не переконали Захід – згодом в ЄС заявили  про порушення свободи слова через конфлікт ГПУ з журналісткою Седлецькою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.