Ірландія стягнула з Apple 14,3 млрд євро, Єврокомісія відкличе позов проти країни

Середа, 19 вересня 2018, 10:54

Європейська комісія має намір відкликати судові позови проти Ірландії після того, як Дублін стягнув 13,1 млрд. євро неоплачених податків і відсотки з американського технічного гіганта Apple.

Про це написала у Twitter єврокомісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер.

"Сьогодні міністр фінансів Ірландії Паскаль Донохью підтвердив повне відшкодування 14 млрд. євро незаконної допомоги компанії Apple (несплачені податки). Добре. Отже, ми можемо закрити судовий позов про відшкодування", - написала Вестагер.

Уряд Ірландії повідомив, що стягнув з Apple 13,1 млрд євро в якості недоплачених податків і 1,2 млрд євро в якості відсотків.

Перераховані кошти зберігаються на спеціальному рахунку в Ірландії. Ці кошти будуть там перебувати, поки не закінчиться період розгляду апеляцій з боку Apple і ірландської влади на рішення Єврокомісії. В Ірландії очікують, що процес може затягнутися на кілька років.

У 2016 році Європейська комісія зажадала від Apple відшкодувати уряду Ірландії незаконні податкові субсидії. Комісія з'ясувала, що пільги з боку Ірландії, де Apple має штаб-квартиру, призвели до значного зниження податкових виплат з боку компанії.

За її даними, такий підхід влади став причиною падіння ефективної ставки податку на прибуток Apple від прибутку в Європі в 2014 році до менш 1%. В Ірландії не згодні з висновками Єврокомісії.

В Ірландії базова ставка податку становить 12,5% і є найнижчою в країнах Західної Європи. У зв'язку з цим в країну активно заходять американські компанії, яких зараз налічується понад 700.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Тримор'я стає ближчим: що допоможе Україні в центральноєвропейській ініціативі

Україна отримує важливий шанс наблизитись до ініціативи Тримор'я, зі статусом спостерігача чи навіть повноцінним членством.

"Збройні" помилки Німеччини: чому політика Берліна часом сприяє конфліктам у світі

"Ніякої зброї для кризових районів" – за цією формулою вже багато років живе німецька зовнішня політика. Але які наслідки у реальному життя має слідування цьому принципу?

Малюська: рано чи пізно РФ доведеться сідати та домовлятися про компенсації щодо Донбасу

Міністр юстиції Денис Малюська: "Ключова частина – це доведення конкретних фактів окупації Росією Донбасу. Але "наступним потягом" підуть майнові вимоги від осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ".