Єврокомісія: більшість невиконаних Україною вимог перенесли до нового макрофіну

Четвер, 20 вересня 2018, 11:01

Європейська комісія перенесла до нової програми макрофінансової допомоги більшість вимог, які Україна не виконала у попередній програмі.

Про це заявив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс в інтерв’ю "Європейській правді".

"Попередня, третя програма макрофінансової допомоги ЄС не була завершена Україною. Та більшість невиконаних вимог перенесені до нової програми. Йдеться про антикорупційну сферу, включаючи створення антикорупційного суду, перевірку декларацій держслужбовців, перевірку кінцевих власників компаній", - сказав Домбровскіс.

Він зазначив, що граничний термін програми макрофінансової допомоги ЄС визначений за тривалістю чинної програми співпраці України з МВФ, тобто до весни наступного року.

"Для нас не важливо, яка програма діятиме – стара чи нова. Головне, щоб вона була. Якщо замість діючої програми із фондом ви отримаєте нову, для нас нічого не зміниться", - зазначив він.

Як відомо, Україна минулого року не отримала третій транш у суммі 600 млн євро із попередньої програму макрофіну.

Причиною цього стало небажання запроваджувати автоматичну перевірку електронних декларацій, переглянути е-декларування для активістів та створити реєстр кінцевих власників підприємств.

Раніше стало відомо, що ЄС виніс питання лісу-кругляка за рамки нової угоди про макрофінансову допомогу.

Читайте також: "Обіцянки на мільярд євро: що має зробити Київ в обмін на гроші ЄС".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Малюська: рано чи пізно РФ доведеться сідати та домовлятися про компенсації щодо Донбасу

Міністр юстиції Денис Малюська: "Ключова частина – це доведення конкретних фактів окупації Росією Донбасу. Але "наступним потягом" підуть майнові вимоги від осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ".

Німеччина штовхає до війни та руйнує своє майбутнє в Україні. Це має зупинитися

Німеччина дедалі більше стає пособником агресора у сприйнятті українців. Йдеться про наслідки, що збережуться на десятиріччя.

Путін, НАТО і Саакашвілі: що об'єднує Україну та Грузію в умовах агресії РФ

І окупована частина Грузії, і окупована частина України об'єднані РФ Південним військовим округом. А отже, одразу після атаки на Україну буде атака на Грузію.