Клімкін - Будапешту: в ЄС немає загальної практики подвійного громадянства

П'ятниця, 21 вересня 2018, 12:18

Подвійне громадянство не є звичайною практикою для країн Європейського союзу, як про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто після скандального відео з роздачею паспортів у Берегові.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на прес-конференції в Києві.

"По-перше, в кожній країні ЄС є своя практика, в деяких країнах це дозволено, в деяких - ні. Тому ніякої загальної практики в цьому питанні не існує. Ми, як суверенна держава, самі визначаємо, яка наша політика і логіка в цьому питанні", - сказав Клімкін.

Він підкреслив, що в Україні не переслідують українських громадян угорського походження, які отримали угорські паспорти і додав, що українським законодавством не передбачено покарання за це.

"Проблема не тільки в роздачі громадянства…питання і в тому, що угорські консули, які є офіційними особами і мають дотримуватися Віденської конвенції про консульські зносини, на нашій території роблять те, що не дозволено з нашого боку, і більше – вони інструктують про те, яким чином вводити в оману українське законодавство. Оце фундаментально є абсолютно неприйнятним", - сказав міністр.

Він зазначив, що має попередню домовленість про зустріч з главою МЗС Угорщини Петером Сійярто в Нью-Йорку на полях генасамблеї ООН.

"Ми будемо говорити навіть не про цього консула, він виконує вказівки з Будапешта, а про те, що ми будемо робити далі, про те, яким чином саме спільно ми маємо працювати з угорською громадою, оскільки це наша угорська громада і наш обов’язок, і відповідальність", - додав Клімкін.

Нагадаємо, на прихованому відео, відзнятому у консульстві в Берегові, видно чоловіка, який допомагає скласти присягу, та жінку, яка інструктує тих, хто отримав паспорти Угорщини, приховувати цей факт від української влади.

Міністр закордонних справ України заявив, що угорський консул буде позбавлений акредитації і невдовзі залишить Україну.

У відповідь глава МЗС Угорщини Петер Сійярто пригрозив ще більше сповільнити інтеграцію України до Європейського Союзу.

Читайте детальніше у статті: "100 тисяч вірних Угорщині: історія та приховані деталі паспортного скандалу на Закарпатті".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: