Пов’язана з РФ компанія скуповувала стратегічно важливу землю у Фінляндії - ЗМІ

Понеділок, 24 вересня 2018, 09:38

За компанією Airiston Helmi, щодо якої, за даними ЗМІ, у Фінляндії ведеться масштабне розслідування, стоїть російський бізнесмен, ймовірно пов’язаний з ФСБ – підозрюють, його фірма готувала ділянку у Фінляндії для ремонту російських підводних човнів.

Про це повідомляє фінське видання Yle.

Цими вихідними неподалік від міста Турку пройшла велика спецоперація фінської поліції у співпраці з іншими державними структурами. Розслідування стосується відмивання грошей у міжнародних масштабах. Поліція не розкриває, яка фірма та хто перебуває під підозрою. Проте численні фінські ЗМІ повідомляють - йдеться про компанію Airiston Helmi, яка неодноразово фігурувала у заголовках медіа.

Airiston Helmi заснована восени 2007 року, тоді головою правління компанії було зареєстровано чоловіка російського походження 1964 року народження. За даними фінського реєстру комерційних компаній, у нього є громадянство Мальти.

Журналісти Yle MOT з'ясовували, що сліди власників фірми і членів її правління ведуть також в Польщу, Естонію і Італію. ЗМІ звертали увагу на підозрілі операції компанії з земельними ділянками на стратегічно важливих територіях. Одного разу журналісти знімали із дрона ділянку, яка належить фірмі, проте безпілотник за незрозумілих обставин упав. Коли журналісти знайшли квадрокоптер, прикріплена до нього камера зникла.

З 2007 по 2014 роки Airiston Helmi уклала в районі архіпелагу Турку безліч угод із земельними ділянками на загальну суму приблизно 9,2 мільйонів євро. В основному компанія скуповувала землі, проте в 2014 році продала приватній особі велику ділянку в Парайнен за 4,5 мільйона євро. У реєстрі нерухомості не зазначено, хто став новим власником ділянки.

Примітно, що компанія щороку працює неприбутково: у 2017 році збитки склали 300 тисяч євро.

Основні побоювання фінів щодо Airiston Helmi пов'язані з тим, що фірма купує земельні ділянки біля місць, важливих з точки зору національної безпеки.

У неділю колишній депутат центристської партії Мікко Кярня заявив, що розслідування економічних злочинів щодо Airiston Helmi є справжнім, але одночасно служить прикриттям іншої справи. Політик стверджує, що компанія готувала ділянку під військову гавань для розміщення та ремонту російських підводних човнів в Балтійському морі, а керівник компанії пов'язаний з ФСБ.

У Центральній кримінальній поліції Фінляндії наполягають: розслідування стосується винятково економічних злочинів, в результаті яких були відмиті великі суми грошей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: