У ЄС готують аудит Facebook

Четвер, 27 вересня 2018, 16:52

Facebook повинен прийняти аудит з боку Європейського агентства кібербезпеки та Управління захисту даних.

Відповідне положення передбачене у проекті резолюції Європарламенту, яка стосується незаконного використання даних користувачів, пише AP.

Резолюцію розробив голова комітету ЄП з громадянських свобод Клод Мораєс у відповідь на скандал з передачею персональних даних користувачів Facebook компанії Cambridge Analytica. Йдеться про персональні дані приблизно 87 млн користувачів, з яких 2,7 млн - жителі ЄС.

"Мало того, що політика та дії Facebook можуть поставити під загрозу особисті дані громадян, але тоді вони вплинули на результати виборів та на довіру громадян", - заявив Мораес, маючи на увазі, ймовірно, виборчу кампанію президента США Дональда Трампа і Brexit.

Комітет має намір ухвалити резолюцію 10 жовтня і передати її на розгляд парламенту у кінці жовтня.

Скандал із Facebook та Cambridge Analytica виник лише за кілька місяців до того, як набрало чинності законодавство про захист даних ЄС, згідно з яким компанії, які здійснили порушення, можуть бути оштрафовані на 4 відсотки від глобального обороту.

Єврокомісія погрожує Facebook санкціями у разі невиконання до кінця року умов надання послуг, які можуть ввести в оману. Компанії, що працюють в ЄС, повинні отримати чітку згоду на збір особистої інформації інакше їм загрожують великі штрафи. Компанії також повинні надавати інформацію всім зацікавленим користувачам про будь-які порушення даних та повідомляти контролюючі органи протягом 72 годин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Україна змінює суддю в ЄСПЛ: головне про кандидатів, проблеми та процедуру

Суддя ЄСПЛ, призначений від нашої держави, братиме участь у розгляді всіх скарг, поданих проти нашої держави, а також міждержавних справ за позовами України до держави-агресора.

Більше безпеки, менше корупції: чому ЄС змінює свою думку щодо ядерної енергії

Найближчим часом ЄС може докорінно змінити свої підходи до ядерної енергетики. І це однозначно добра новина для України.

Почути Донбас: чого вимагає Україна на процесі в ЄСПЛ щодо злочинів Кремля

Ми прагнемо притягнути до відповідальності РФ за масові порушення прав людини на сході України та зупинити ці порушення...