Міністр освіти Румунії подав у відставку через скандал із школами угорської меншини

П'ятниця, 28 вересня 2018, 11:04

Міністр освіти Румунії Валентин Попа подав у відставку через незгоду з рішенням уряду щодо норм викладання румунської мови у школах угорської меншини.

Про це повідомляє Romania TV.

У серпні уряд Румунії ухвалив рішення про те, що румунську мову у школах можуть викладати тільки вчителі, що мають університетську освіту з румунської мови.

Однак проти цього рішення виступила партія "Демократичний союз угорців Румунії" (UDMR). Партія заявила, що через це рішення на початку учбового року в школах почався хаос, який зачепив 55 тисяч дітей в угорських школах Румунії.

У середу UDMR заявила, що призупиняє співпрацю із правлячою Соціал-демократичною партією, яку очолює Лівіу Драгня. Після цього Драгня зустрівся із міністром освіти і заявив, що цього разу представники угорської меншини мають рацію.

Зрештою, 27 вересня уряд Румунії вирішив скасувати ухвалені раніше зміни. Зокрема, відтепер, в початковій школі викладання йде мовами національних меншин. Попа із цим не погодився і подав у відставку.

"Рішення піти у відставку було викликано тим, що я вважаю вимоги UDMR неприйнятними. Я не погодився підписати постанову щодо скасування статті (щодо викладання у школах. - Ред.). Це єдина причина, але дуже важлива. Я делегував право підпису державному секретарю", - сказав Попа.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Перша річниця Байдена: де виграв, а де програв президент США

Що вдалося, а що ні президенту Джо Байдену? З якими результатами президент США підійшов до своєї першої річниці на посаді?

"Допомогти європейцям повірити в Європу": чого чекати від нової голови Європарламенту

Вперше євроінституцію очолює представниця Мальти – найменшої країни ЄС. Хто така Роберта Метсола, що вона обіцяє та з чим буде боротися на чолі Європарламенту?

Україна змінює суддю в ЄСПЛ: головне про кандидатів, проблеми та процедуру

Суддя ЄСПЛ, призначений від нашої держави, братиме участь у розгляді всіх скарг, поданих проти нашої держави, а також міждержавних справ за позовами України до держави-агресора.