США закрили консульство в іракській Басрі через напади проіранських груп

Субота, 29 вересня 2018, 14:11

Сполучені Штати закрили своє консульство в південному іракському місті Басра через напади підтримуваних Іраном угруповань.

Про це повідомляє AFP.

Державний секретар Майк Помпео наказав усім співробітникам, крім працівників надзвичайних ситуацій, покинути Басру, а консульські обов'язки будуть прийняті посольством в Багдаді.

Помпео сказав, що іранський уряд і Ісламська революційна гвардія погрожують американському персоналу та об'єктам, а також звинуватив проіранські групи в обстрілах консульства США.

"Я заявив уряду Ірану, що Сполучені Штати покладуть безпосередню відповідальність на Іран за будь-яку шкоду американцям або нашим дипломатичним закладам в Іраку чи будь-якому іншому місці", - сказав він.

"Я дав зрозуміти, що Сполучені Штати будуть оперативно та належним чином реагувати на будь-які подібні напади", - додав він.

Тим часом Державний департамент поновив рекомендації, згідно з якими американці не повинні їздити до Іраку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Україна змінює суддю в ЄСПЛ: головне про кандидатів, проблеми та процедуру

Суддя ЄСПЛ, призначений від нашої держави, братиме участь у розгляді всіх скарг, поданих проти нашої держави, а також міждержавних справ за позовами України до держави-агресора.

Більше безпеки, менше корупції: чому ЄС змінює свою думку щодо ядерної енергії

Найближчим часом ЄС може докорінно змінити свої підходи до ядерної енергетики. І це однозначно добра новина для України.

Почути Донбас: чого вимагає Україна на процесі в ЄСПЛ щодо злочинів Кремля

Ми прагнемо притягнути до відповідальності РФ за масові порушення прав людини на сході України та зупинити ці порушення...