США закрили консульство в іракській Басрі через напади проіранських груп

Субота, 29 вересня 2018, 14:11

Сполучені Штати закрили своє консульство в південному іракському місті Басра через напади підтримуваних Іраном угруповань.

Про це повідомляє AFP.

Державний секретар Майк Помпео наказав усім співробітникам, крім працівників надзвичайних ситуацій, покинути Басру, а консульські обов'язки будуть прийняті посольством в Багдаді.

Помпео сказав, що іранський уряд і Ісламська революційна гвардія погрожують американському персоналу та об'єктам, а також звинуватив проіранські групи в обстрілах консульства США.

"Я заявив уряду Ірану, що Сполучені Штати покладуть безпосередню відповідальність на Іран за будь-яку шкоду американцям або нашим дипломатичним закладам в Іраку чи будь-якому іншому місці", - сказав він.

"Я дав зрозуміти, що Сполучені Штати будуть оперативно та належним чином реагувати на будь-які подібні напади", - додав він.

Тим часом Державний департамент поновив рекомендації, згідно з якими американці не повинні їздити до Іраку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.