У Польщі заявили про "конфлікт ідентичностi" з Україною

Неділя, 30 вересня 2018, 11:49

Внутрішні реформи в Україні не повинні затримуватися збройним конфліктом з Москвою чи конфліктом ідентичності з Польщею.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Бартош Ціхоцький у інтерв'ю PAP.

Ціхоцький не погодився з тезою про серйозні труднощі у відносинах Польщі з Україною і відзначив, що країни мають спільні інтереси на стратегічному рівні. Він помітив труднощі здебільшого в області історичного діалогу.

"Про труднощі (у відносинах між країнами - ЄП), і навіть серйозні, ми можемо говорити в області історичного діалогу, а точніше - в ідентичності. Внутрішня реформа не повинна затримуватися збройним конфліктом на сході чи ідентичності - на заході", - сказав він.

Також він запевняє, що українська влада, зокрема регіональна на Волині й Галичині, сприяє "націоналістично орієнтованим колам".

"Домінуючий в офіційній українській риториці релятивізм злочину на Волині - наочним прикладом чого став візит президента Петра Порошенка до Сагрині 8 липня при паралельному відзначенні круглої річниці "кривавої неділі" в Луцьку за участю президента Андрея Дуди - не тільки важко прийняти для поляків, але це може означати виклик для демократизації України", - зазначив заступник міністра.

"У відносинах з Україною, на жаль, ми не можемо дозволити собі розкіш відкладати речі на майбутнє, все вимагає термінового врегулювання, повної співпраці та відданості обох сторін. Те, що відбувається в Україні - не тільки на фронті, але і в області реформ, державних фінансів і виборів в наступному році - для нас і для майбутньої форми європейського порядку є істотним", - додав він.

При цьому Ціхоцький вважає, що у Польщі немає проблеми дискримінації українців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: