У Словенії – обшуки та затримання через зібрання воєнізованих ультраправих

Четвер, 6 вересня 2018, 12:25

Словенська поліція у четвер заарештувала двох осіб за воєнізовану діяльність після того, як у соціальних мережах з’явилися відео і фото зібрання озброєних чоловіків у масках,  які викликали стурбованість громадськості й правоохоронців.

Про це повідомляє Associated Press.

Кілька днів тому ультраправі, які називають себе "Штирська гвардія", розмістили в соціальних мережах кадри зібрання в невстановленому місці. Організатором цього руху є екс-кандидат в президенти Словенії Андрей Шішко, він називає себе прихильником "незалежної Штирської держави.

Шішко стверджує, що серед угруповання "Штирська варта" є люди з досвідом бойових дій в Україні.

Поліція повідомила, що близько 40 кримінальних слідчих провели обшуки у п'яти будинках у регіоні Нижня Штирія, де організація зняла відео.

Місцеві ЗМІ повідомили, що серед затриманих був і Шішко, проте поліція цієї інформації не підтвердила. Підозрюваним інкримінують "підбурювання до насильницьких змін конституційного ладу" та незаконний обіг зброї та наркотиків.

Традиційно помірна Словенія нещодавно продемонструвала зростання правих настроїв на тлі більш широкої тенденції у Центральній і Східній Європі. У червні вибори у Словенії виграла антимігрантська Словенська демократична партія (SDS) колишнього прем'єр-міністра Янеза Янші.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: