Припинення договору про дружбу з РФ усуває ще одну перешкоду на шляху до вступу в НАТО – АП

Четвер, 6 вересня 2018, 15:36

Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією від 1997 року стане усуненням ще однієї перешкоди на шляху до членства в НАТО.

Про це сказав заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв в інтерв’ю BBC News Україна.

"Росія, розв'язавши збройну агресію проти України, порушила фактично кожне положення цього документа, зробила нікчемною його мету. Крім того, в договорі є стаття, де завуальовано написано, що Україна не може бути членом НАТО. Тому припиняючи дію, ми усуваємо і цю перешкоду", - сказав Єлісєєв.

Він зазначив, що непродовження дії цього документа не створює жодних підстав для порушення прав та інтересів громадян України, які перебувають на території Росії.

"Також це не підриває легітимності міжнародно визнаних кордонів України та не скасовує різні механізми, в тому числі дипломатичні, які потрібні для врегулювання на Донбасі", - додав Єлісєєв.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко заявив, що до 30 вересня направить повідомлення РФ щодо непродовження дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство від 1997 року.

Договір було підписано 31 травня 1997 року терміном на 10 років (з подальшою автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Він набув чинності 1 квітня 1999 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Малюська: рано чи пізно РФ доведеться сідати та домовлятися про компенсації щодо Донбасу

Міністр юстиції Денис Малюська: "Ключова частина – це доведення конкретних фактів окупації Росією Донбасу. Але "наступним потягом" підуть майнові вимоги від осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ".

Німеччина штовхає до війни та руйнує своє майбутнє в Україні. Це має зупинитися

Німеччина дедалі більше стає пособником агресора у сприйнятті українців. Йдеться про наслідки, що збережуться на десятиріччя.

Путін, НАТО і Саакашвілі: що об'єднує Україну та Грузію в умовах агресії РФ

І окупована частина Грузії, і окупована частина України об'єднані РФ Південним військовим округом. А отже, одразу після атаки на Україну буде атака на Грузію.