Президент Македонії: ми заслуговуємо на членство в НАТО без додаткових умов

Четвер, 6 вересня 2018, 15:51

Президент Македонії Гйорге Іванов заявив, що його країна заслуговує на членство в Північноатлантичному альянсі без додаткових умов.

Про це він заявив на зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, повідомляє агентство Meta.

"Македонія продовжує показувати себе вартим довіри стратегічним партнером НАТО, ще в 2008 році відповідала критеріям для членства і всі ці роки активно долучалася до миротворчих місій, тому заслуговує на членство у НАТО без додаткових умов" - сказав Іванов.

У відповідь генсек альянсу зазначив, що місце Македонії у ЄС і НАТО.

Варто зазначити, що президент Македонії є запеклим противником угоди з Грецією щодо зміни назви колишньої югославської республіки.

Протягом декількох десятиліть дві країни вели суперечку щодо назви Македонії. Греція наполягає, що теперішня назва країни містить територіальні претензії щодо грецької провінції з однойменною назвою. Згідно з укладеною нещодавно угодою, колишня югославська республіка змінить назву на Республіка Північна Македонія. Це дозволить розблокувати її шлях в НАТО та ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Україна в центрі уваги світу. Як Захід зупиняє Путіна? Відеопідсумки тижня

Як змінюється відношення Заходу до підтримки України? І чи став військовий сценарій менш ймовірним? Головне за тиждень на "ЄвроПравді".

Що робити, якщо загубив паспорт за кордоном? Інструкція та лайфхаки

Як повернутися в Україну без паспорта? Цей текст варто прочитати кожному, хто принаймні іноді подорожує за кордон...

Перша річниця Байдена: де виграв, а де програв президент США

Що вдалося, а що ні президенту Джо Байдену? З якими результатами президент США підійшов до своєї першої річниці на посаді?