Італія виступила проти нового режиму санкцій ЄС за кібератаки

Середа, 17 жовтня 2018, 17:58

Рим протистоїть пропозиціям низки інших членів ЄС щодо введення санкцій проти країн, які здійснюють кібератаки.

Про це пише Reuters  з посиланням на власні дипломатичні джерела у ЄС.

Дипломати заявили, що новий режим санкцій ЄС був би спрямований переважно на Росію, яка останніми місяцями була об'єктом звинувачень у втручанні у вибори за допомогою соціальних мереж у різних західних державах. Захід також звинуватив російську військову розвідку в управлінні глобальними кібератаками, спрямованими на установи від спортивних антидопінгових органів до АЕС та лабораторій з дослідження хімічної зброї.

У зв'язку з цим Велика Британія, Нідерланди, Литва, Румунія, Фінляндія та Естонія закликали ЄС розширити дію режиму санкцій на кібернапади.

Італія є єдиною країною-членом ЄС, яка відкрито виступила проти нового режиму санкцій за кібератаки, згідно з конфіденційним документом ЄС, який бачило агентство.

Опозиція Італії сприяла пом'якшенню формулювань остаточного спільного документу на вищому рівні, у останній версії проекту якого міститься згадка про те, що робота над захистом від кібератак "через обмежувальні заходи ЄС має бути продовжена".

На черговому саміті ЄС, який відбудеться 13 грудня, лідери, як очікується, голосуватимуть за продовження економічних санкцій проти Росії на ще шість місяців, і Італія може запропонувати свою пропозицію щодо фінансування малого бізнесу РФ як умову підтримки продовження санкцій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua