У Німеччині узгодили законопроект про трудову міграцію

Вівторок, 2 жовтня 2018, 09:35

Лідери партій німецької "великої коаліції" (Християнсько-демократичний союз (ХДС), Християнсько-соціальний союз (ХСС) та СДПН - Соціал-демократична партія) оголосили про згоду щодо концепції майбутнього закону про трудову міграцію з країн, що не є членами ЄС.

Про це пише DW.

Новий закон покликаний допомогти кваліфікованим робітникам, яким у Німеччині відмовили в наданні статусу біженця, але які добре інтегрувалися та знайшли собі місце на німецькому ринку праці. Бідним та неосвіченим можуть ускладнити імміграцію до Німеччини, згідно з проектом угоди. Передбачувані іммігранти будуть оцінюватися відповідно до рівня освіти, віку, мовних навичок, наявності пропозицій щодо роботи та "фінансової забезпеченості".

Процес визнання дипломів має проходити швидше, а працівникам полегшать доступ до курсів німецької мови ще на їхній батьківщині. У документі наголошується, що треба розробити заходи із залучення спеціалістів не лише з ЄС, але й з третіх країн.

Одне питання, не включене до угоди, - це особливе розпорядження, яке вимагали соціал-демократи, щодо депортації біженців, чиї заяви про надання притулку були відхилені, але які вже добре інтегровані у німецьке суспільство.

Уряд також збереже за собою право закрити трудову імміграцію на певні категорії посад, які вважатиме за потрібне.

Зараз у Німеччині діє досить складана система працевлаштування для іноземців. Здобувачеві роботи потрібно мати конкретного роботодавця і спеціальність, за якою роботодавець не зміг нікого знайти в країні протягом двох місяців. Крім цього, для різних спеціальностей необхідно обов'язкове знання німецької мови.

Згідно з проектом, громадянин країни, що не входить до ЄС, зможе отримати робочу візу на півроку, приїхати в Німеччину, вибрати собі роботодавця, піти разом з ним і зареєструватися на біржі праці і після цього ставати до роботи.

Після закінчення терміну дії робочої візи потрібно буде залишити країну. І через півроку знову можна буде заїжджати за такою ж схемою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.