Європейська спілка мовників закликає владу України профінансувати Суспільне мовлення

Понеділок, 22 жовтня 2018, 16:01

Європейська спілка мовників (The European Broadcasting Union, EBU) закликає уряд України профінансувати Національну суспільну телерадіокомпанію України на 2019 рік у повному обсязі.

Про це йдеться в заяві  на сайті організації.

"Європейська спілка мовників стурбована планами щодо подальшого скорочення фінансування суспільного мовлення в Україні на 43% в 2019 році. Незважаючи на те, що в законі "Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні" чітко визначено бюджет суспільного мовника, в цьому році ПАТ "НСТУ" також отримало тільки близько половини передбаченої законом суми", - наголошується в заяві.

EBU також закликає український уряд забезпечити належне, чесне і незалежне фінансування НСТУ відповідно до законів України і європейських стандартів.

НСТУ попереджала, що буде змушена закрити регіональні філії в разі недофінансування в 2019 році.

Так, в бюджетному плані на 2019 рік за підсумками його попереднього розгляду для НГТУ заплановано виділення всього 1,017 млрд грн з передбачуваних законодавством 1,8 млрд гривень.

Міжнародна спільнота неодноразово висловлювала занепокоєння тим, що закон "Про суспільне телебачення та радіомовлення України" не виконується в частині фінансування НСТУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.