Угорщина заявила генсеку НАТО, що ситуація з Україною суттєво погіршилася

Четвер, 25 жовтня 2018, 15:58

Ситуація стосовно України суттєво погіршилася з огляду на відсутність поправок до українського закону про освіту та новий закон про мову, прийнятий Верховною Радою.

Про це заявив міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сійярто після зустрічі із генеральним секретарем НАТО у Брюсселі, пише прес-служба уряду.

Після зустрічі з Єнсом Столтенбергом Сійярто заявив, що Київ діє проти угорської меншини.

За словами Сійярто, новий закон про мову "позбавляє національні громади права користування рідною мовою в культурі, засобах масової інформації та самоврядуванні, освіті".

"Зрозуміло, що за таких умов ми не можемо затвердити проведення наради міністрів закордонних справ на рівні Ради НАТО-Україна", - сказав він.

У контексті розблокування нарад Сійярто заявив про необхідність змін до українського законодавства відповідно рекомендацій Венеціанської комісії.

"За словами міністра, Столтенберг запитав, чи можна сприймати серйозно зобов'язання України щодо НАТО, якщо Київ не виконав простих умов, які були відомі ще рік тому", - йдеться у повідомленні.

Угорщина підтримує вступ Македонії до НАТО, а також підтримує активізацію плану дій щодо членства Боснії та Грузії, сказав Сійярто.

Нагадаємо, Київ звернувся до Парламентської асамблеї НАТО із закликом вплинути на Угорщину, яка блокує євроатлантичні прагнення України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?