Будапешт продовжує заохочувати угорців Румунії боротися за національну автономію

Понеділок, 29 жовтня 2018, 12:19

Стратегія створення угорської автономії обговорювалася в ході нещодавнього візиту до румунської Трансільванії Каталін Сілі, уповноваженого держсекретаря прем'єр-міністра Угорщини.

Про це пише B1.

Візит угорського держсекретаря до Румунії відбувся на тлі рішення Будапешта виділити 2019 року 4,64 млн євро для інвестиційних програм в Трансільванії. Цьогоріч Будапешт передав 4 мільйони євро на подібні проекти. Також уряд Угорщини надає гранти угорським фермерам у Трансільванії за допомогою фонду Pro Economica.

Загалом в Румунії, країні з населенням близько 19 мільйонів осіб, мешкає близько 1,2 мільйона етнічних угорців.

 

Секеї - одна з етнографічних груп, що складає угорську національну меншину на території сучасної Румунії. Секеї домагаються автономії, однак румунська влада відмовляється вести діалог про автономію будь-якого регіону країни. Права 1,2 млн етнічних угорців в Румунії, зокрема близько 700 тисяч секеїв у східній Трансільванії, десятиліттями перебувають в центрі політичної ворожнечі між двома країнами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.