РФ пригрозила накласти в ООН вето на зміну назви Македонії

Середа, 3 жовтня 2018, 13:03

Росія погрожує застосувати своє право вето в Раді безпеки ООН, щоб заборонити Македонії змінити назву за угодою з Грецією.

Про це пише EUobserver.

"Македонські виборці вирішили бойкотувати рішення", і Росія "як постійний член Ради безпеки ООН уважно стежить за подіями", - заявило Міністерство закордонних справ РФ.

На референдумі у Македонії понад 90% громадян, які прийшли на дільниці, підтримали зміну назви країни на Республіка Північна Македонія. Однак, явка на референдумі була дуже низька – близько 37%. Для визнання референдуму дійсним в ньому повинні були проголосувати понад 50% виборців.

Референдум має консультативний характер, і остаточне рішення про перейменування Македонії буде прийматися в парламенті країни.

На голосування було винесено наступне запитання: "Чи виступаєте ви за членство в Євросоюзі і НАТО, приймаючи угоду між Республікою Македонією та Грецькою Республікою?".

У рамках підписаної угоди з Грецією Македонія погодилася змінити свою назву на Республіку Північна Македонія, в той час як Греція погодилася зняти своє давнє вето щодо інтеграції Македонії в НАТО і ЄС.

Греків не влаштовує назва Республіка Македонія, оскільки, вона відповідає назві грецької області Македонія.

Докладніше читайте у статті "ЄвроПравди": "І нехай НАТО почекає: як у Македонії зірвали референдум, що мав розблокувати євроінтеграцію".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua