У Швеції намагаються сформувати коаліцію без ультраправих

Вівторок, 30 жовтня 2018, 10:21

Спікер шведського парламенту Андреас Норлен обговорюватиме чотири різні варіанти коаліційного уряду з партійними лідерами, за винятком переговорів з ультраправими "Шведськими демократами" та Лівою партією.

Про це пише EUobserver.

Лідер шведських соціал-демократів Стефан Льовен напередодні відмовився від спроби сформувати уряд, не залишивши жодного чіткого кандидата на пост прем'єр-міністра майже через два місяці після виборів. Лідер правоцентристського опозиційного "Альянсу" також намагався і не зміг сформувати уряд.

Швеція опинилася в політичному глухому куті після посилення ультраправих "Шведських демократів" на виборах 9 вересня. Їхній успіх не дав жодному традиційному блоку у парламенті отримати більшість голосів.

У Швеції уряд меншості може бути владою, доки більшість законодавців не проголосують проти нього. Партії мають максимум чотири спроби сформувати уряд, а у випадку невдачі повинні провести нові вибори протягом трьох місяців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.