Швеція затримала іранського шпигуна за підозрою у підготовці вбивства в Данії

Середа, 31 жовтня 2018, 12:48

Співробітники шведської поліцейської агенції Säpo арештовували підозрюваного іранського шпигуна, який планував політичне вбивство на території Данії.

Про це повідомляє The Local.

Норвезький громадянин іранського походження 21 жовтня був заарештований у Гетеборзі в рамках спільної операції, яка була проведена датськими та норвезькими спецслужбами.

"На нашу думку, Іранська розвідувальна служба планувала вбивство особи, яка мешкає в Данії", - заявив глава розвідки Данії Фінн Борх Андерсен.

Шведський уряд поки не робив офіційних заяв, а поліції переадресовує всі коментарі до данських колег.

Нагадаємо, у вівторок данська розвідка заявила, що Іранська розвідувальна служба планувала здійснити політичне вбивство в Данії.

Повідомляється, що планувався напад на лідера данської філії Арабського руху боротьби за визволення "Ахваз", який підтримує створення окремої арабської держави в іранській провінції Хузестан. Іранський уряд вважає групу терористичною організацією.

Данія вирішила відкликати свого посла з Ірану і заявила, що наполягатиме на запровадженні Євросоюзом додаткових санкцій проти Ірану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?

Екоцид під час війни: ще один злочин РФ, який не має залишитися непокараним

Припинення безкарності за екоцид стане сильним сигналом для РФ. Заподіяння серйозної шкоди довкіллю є неприйнятним у будь-якій зоні бойових дій.

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.